About La Lhoux

My photo
Warszawa, Poland
Trochę na poważnie, trochę żartem o życiu, podróżach, modzie, miejscach, do których warto zajrzeć, postaciach , które sprawiają, że świat jest bardziej kolorowy, o książkach , o marzeniach, o tęsknotach i o moich internetowych znajdach...

Et voila: pyszne śniadanko w 5 minut, czyli Magda gotuje:)

14.09.2012


Żeby życie miało smaczek należy je urozmaicać.
Najłatwiej zacząć od tego co jemy, i właśnie śniadanie, jako pierwszy i najważniejszy posiłek dnia, jest doskonałą okazją na wprowadzenie odrobiny koloru i mnóstwa dobroci do naszej codzienności.
Dla wątpiących w walory smakowe tej niecodziennej kombinacji, kwaskowate kiwi doskonale współgra z miodem, równoważąc jego słodycz,  a goryczka orzechów włoskich dodaje tego absolutnie niezbędnego w każdej potrawie je ne sais quoiJ

Składniki:

·         2 kromki ciemnego pieczywa tostowego
·         1 kiwi (niezbyt dojrzałe, aby zachowało kwaskowość)
·         2 łyżeczki miodu gryczanego
·         2 łyżeczki orzechów woskich
·         kawa z chudym mlekeim albo herbata jaśminowa

Czas przygotowania: 5 minut

·         tostujemy chleb 
·         kroimy kiwi w plasterki i układamy na grzankach
·         polewamy każdą `kanapkę` łyżeczką miodu
·         posypujemy orzechami
·         siadamy z nogami do góry i ogladamy TV śniadaniowąJ

Dlaczego zdrowe?

Pełnoziarniste pieczywo wspomaga działanie naszego układu pokarmowego ( im lepsze trawienie, tym łatwiej zachować odpowiednią wagę, formę i dobre smopoczucie ), redukuje ryzyko nadwagi i jest pomocne w profilaktyce cukrzycy i chorób serca.

Jeden owoc kiwi zaspokaja nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.
Jak ważna dla zdrowia jest ta witamina wszyscy wiemy, ale nie wszyscy jesteśmy świadomi, że osoby o niskim poziomie witaminy C we krwi spalają 10% mniej tłuszczu na każde pół kg podczas chodzenia niż osoby, u których poziom wit C utrzymuje się w normie.

Miód gryczany zawiera dużo magnezu i witamin.
Poza tym, że ma działanie odtruwające, jest bardzo dobry na układ krążenia, wątrobę, miażdżycę i niedokrwistość wynikającą z niedoboru żelaza.

Garstka orzechów włoskich zawiera dwa razy więcej przeciwutleniaczy niż w przypadku dowolnych, innych,powszechnie spożywanych orzechów. Występujące w nich przeciwutleniacze działają od dwóch do 15 razy mocniej niż witamina E. Oprócz przeciwutleniaczy zawierają też wiele wartościowego białka, które może być alternatywą dla mięsa, witaminy, minerały i błonnik. Nie ma w nich natomiast mogących sprawiać problemy substancji w rodzaju glutenu czy białka mlecznego. Jak wynika z badań dietetyków, regularne spożywanie niewielkich ilości orzechów obniża ryzyko chorób serca, niektórych rodzajów raka, kamicy żółciowej, cukrzycy typu 2 i wielu innych chorób, a także zbawiennie wpływa na naszą talię. Zalecana dzienna dawka to siedem orzechów.

Et voila!
Smacznego!!!

No comments:

Post a Comment